Witamy w naszym katalogu stron

  Turystyka nad morzem

Jedyną w swoim rodzaju cechą dla turystyki nadmorskiej jest fakt, że jest to turystyka przede wszystkim sezonowa.Tak już jesteśmy skonstruowani, że chcemy wypoczywać wówczas, gdy wokół jest pięknie, zielono i ciepło. Znacząca większość z nas wybiera letnie miesiące na wypoczynek i w tym terminie jeżeli jest taka sposobność bierze urlop. Z małymi wyjątkami miejscowości wczasowe nad morzem prawie że "wymierają" po sezonie. Ulice niedużych miasteczek nadmorskich i wsi letniskowych gwarne i pełne turystów w sezonie letnim, stają się puste i wyludnione, a życie w nich znów zaczyna się toczyć wolniej. Tylko duże i zabytkowe miasta cieszą się z turystów odwiedzających te miejscowości po sezonie. Do takich miast można zaliczyć Gdynię, Gdańsk, Kołobrzeg, Sopot. Władze nadmorskich miejscowości próbują wydłużyć sezon organizując w miesiącach mniej atrakcyjnych turystycznie imprezy masowe, rozgrywki sportowe i innego rodzaju imprezy, by przyciągnąć turystów i zapełnić choć trochę bazę noclegową. Miejscowości uzdrowiskowe są w lepszej sytuacji niż inne nadmorskie ośrodki miejskie. Tutaj na leczenie i rehabilitację w miesiącach mało atrakcyjnych turystycznie kierowani są pacjenci i kuracjusze. Daje to szansę na ciągłość działalności, na zatrudnienie oraz całoroczne działanie niektórych ośrodków wypoczynkowych, baz noclegowych i hotelowych poprzez całe 356 dni w roku. W mniejszych miejscowościach takich jak co najmniej Ustka pokoje wynajmuje poza sezonem niewielu mieszkańców. Hotele i bardziej luksusowe ośrodki wypoczynkowe radzą sobie organizując turnusy rehabilitacyjne, zapraszają organizatorów konferencji i kursów do zorganizowania takowych właśnie u nich, w ich hotelu. Również dobrym rozstrzygnięciem zapełnienia pustych pokoi i kwater w hotelach, pensjonatach i apartamentach są sesje i pobyty stylu SPA. Wymaga to od właścicieli obiektów noclegowych dużych inwestycji i zatrudnienia fachowców, niemniej jednak dzięki takim pobytom zwanych turnusami upiększającymi zatrudnieni w hotelu czy ośrodku wczasowym pracownicy posiadają pracę przez cały rok. Zatrudnienie w turystyce w miejscowościach turystycznych, niestety wyłącznie sezonowe, znajdują częściej młodzi kobiety i mężczyźni uczący się i studiujący. Właściciele punktów gastronomicznych działających sezonowo, punkty handlowe, hotele, pensjonaty potrzebują takich pracowników właśnie w czasie letnich wakacji. Niestety mężczyźni i kobiety potrzebujące stałego zatrudnienia posiadają problem z jego znalezieniem w miejscowościach nadmorskich cieszących się powodzeniem i odwiedzanych tylko latem. Turystyka nad morzem jest pewnym źródłem dochodu, lecz nie tak dobrym jak działalność obiektów noclegowych zlokalizowanych w górach. Dlatego również widać wyraźną różnicę poziomu świadczonych usług noclegowych zwłaszcza w sektorze tanich noclegów i kwater prywatnych.

www.noclegi-ustka.com.pl | Szczegóły | wyświetleń: 1 | Głosuj Głosów: 2

  Murzasichle noclegi

Noclegi w Murzasichlu w góralskim domu z widokami na panoramę Tatr (od Giewontu po Koszystą). Pokoje 2,3,4 i 5-osobowe. W pokojach znajduje się TV. Łazienka na korytarzu. Dostęp do kuchni - pełne wyposażenie, możliwość podgrzania jedzenia, lodówka, czajnik... Świetlica z telewizorem i kominkiem (można zapalić w kominku). Możliwość pogrania w tenisa stołowego (trzeba mieć własny sprzęt). Ilość miejsc: 30 osób. Możliwość podjęcia większej grupy na dwa domy. Zarówno latem jak i zimą można zorganizować kulig. W pobliżu: karczma Harnaś, bar, basen kryty (pensjonat naprzeciw), możliwość skorzystania z wyżywienia u sąsiadki, wyciągi (100 m, długość około 300m, orczyki, obok tor do jazdy na pontonach). Atrakcyjna cena. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

emurzasichle.pl | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 1

  Noclegi w polsce

Znajdują się tu oferty obiektów wypoczynkowo-rekreacyjnych z całej Polski. Oferty są pogrupowane według regionów, województw oraz typów obiektów. Umożliwia to szybkie i bardzo łatwe wyszukanie oferty, która Ciebie w pełni usatysfakcjonuje. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki ofert, sam możesz sprecyzować zapytanie, dzięki czemu znajdziesz dokładnie to co Cię interesuje.

www.urlop.epolen.eu | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Noclegi Świdnica, województwo dolnośląskie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Świdnicy. Oferujemy niedrogie noclegi. Posiadamy 5 obiektów na terenie Świdnicy. Zajmujemy się wynajmem od wielu lat. Zapewniamy miła i profesjonalną obsługę. Negocjujemy ceny noclegów przy dłuższych pobytach. W Świdnicy oferujemy noclegi w następujących obiektach : Amazonka, Ślężanka, Słowianka oraz U Kozara. Ponadto w pobliżu drogi krajowej 35 dysponujemy obiektem Panorama w Marcinowicach . Naszą ofertę kierujemy do firm wykonujących zlecenia na terenie Świdnicy oraz turystów.

www.noclegi.lopacki.info | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Sopot noclegi nad morzem

Serwis zawiera oferty noclegów i kwater w Sopocie. Opis lokalizacji, warunków oraz wyposażenia. Wiarygodna informacja o wypoczynku i atrakcjach w Sopocie: gastronomia, imprezy, kluby, zakupy. Wszystko o najpopularniejszym nadmorskim kurorcie w Polsce.

www.sopotnoclegi.pl | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Noclegi w Wiśle

W jakim miejscu najfajniej byłoby wakacje? Polecam Wisłę, mającą setki atrakcji! Wisła to górska miejscowość, otoczona górskimi szczytami Beskidu Śląskiego. Jej dogodne warunki klimatyczne, bliskość lasów sprawiają, że Wisła jest bardzo często odwiedzana przez miłośników górskich wędrówek. Wszystkich odwiedzających miasto, poszukujących zakwaterowania, zachęcamy do sprawdzenia oferty, w której znajdą państwo dobre noclegi Wisła. Nasza willa znajduje się w spokojnej dzielnicy willowej, tuż przy centrum. Można korzystać z licznych ciekawostek turystycznych Wisły jak na przykład ze dróg pieszych i rowerowych, basenów krytych i otwartych, tenisa ziemnego, klubów jeździeckich. W Wiśle można też zobaczyć piękne rezerwaty Białej i Czarnej Wisełki, na Czantorię i Stożek wyjechać krzesełkowym wyciągiem, dodatkowo z Czantorii latem zjechać można saneczkowym torem. W centrum miasta na turystów czeka bogata góralska kuchnia. Zapraszamy wszystkich gorąco do Wisły.

www.willajana.pl | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Wisła

W jakim miejscu najciekawiej byłoby spędzić urlop? Polecamy Wisłę, oferującą całesetki atrakcji! Wisła to górska miejscowość, otoczona górskimi szczytami Beskidu Śląskiego. Jej warunki klimatyczne, położenie w lesie powodują, że Wisła jest często odwiedzana przez amatorów przyrody. Wszystkich tych, poszukujących zakwaterowania, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdą państwo dobre noclegi Wisła. Nasz obiekt jest w ładnej willowej dzielnicy, tuż centrum. Łatwo stąd korzystać ze wszystkich ciekawostek turystycznych Wisły jak na przykład ze ścieżek pieszych i rowerowych, basenów otwartych i krytych, jeździeckich klubów lub ziemnego tenisa. W Wiśle można też zobaczyć czyste rezerwaty przyrody Białej i Czarnej Wisełki, wyjechać wyciągiem krzesełkowym na Czantorię, Skrzyczne i Stożek, dodatkowo z Czantorii w lecie zjechać można torem saneczkowym. W mieście na turystów czeka oryginalna kuchnia góralska. Zapraszamy Panstwa serdecznie do Wisły.

www.hotelalmira.pl | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Noclegi w Pieninach - Zofia i Zdzisław Dębscy

Już dziś wyruszaj w Pieniny! Wynajmujemy pokoje z łazienkami. U nas noclegi są bardzo tanie. Nasze gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w centrum Pienin. Zobaczysz min. Spływ Dunajcem, Trzy korony, jezioro czorsztyńskie, Pieniński Park Narodowy... Pieniny to również wyciągi narciarskie i krzesełkowe. Możesz zamówić noclegi w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Noclegi od 25 zł. Zadzwoń już dziś, Pieniny czekają!

www.pieniny-noclegi-debscy.eu | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Dom Gościnny w Rewalu

Pokoje dwuosobowe ze wspólną łazienką oraz pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami. Na terenie znajduje się domek 4 osobowy z łazienką. Wokół domu jest duży teren gdzie można rozpalić ognisko lub grilla. Posiadamy sprzęt sportowy (piłki, rakietki do badmintona oraz siatkę, itp.) co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.

www.soluch.pl | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

  Tanie noclegi Mielno

Wczasy za miastem dla wielu osób jest szczytem możliwości, wielu naszych rodaków podczas urlopu spędza czas z najbliższymi w domu. Jednak na pewno, każdy marzy, by spędzić swój urlop nad morzem lub w górach. Wczasy nad morzem są dla pewnych osób tylko marzeniem, dlatego często spędzają urlop na łonie natury za miastem. Takie spędzenie urlopu jest zaś znacznie bardziej aktywne, ponieważ często taki wypoczynek łączony jest z aktywnością fizyczną czy z opalaniem na słońcu. Jeszcze inne grupa osób wybiera się na atrakcyjny wypoczynek nad Polskie Morze.

www.tanie-noclegi.net | Szczegóły | wyświetleń: 0 | Głosuj Głosów: 0

1  2